Letos měl do kina přijít další hit od Quentina Tarantina, který se bez pochyby řadí mezi režisérské špičky. Už tohle by jistě plno filmovým fanouškům stačilo, ovšem herecké obsazení Brada Pitta a Leonarda DiCapria v hlavních rolích muselo být snem každého, kdo miluje kvalitní filmařinu. Tenkrát v Hollywoodu proto oprávněně patřil mezi nejočekávanější filmy roku 2019.

Článek obsahuje spoilery.

Začnu tím lepším. Brad Pitt a Leonardo DiCaprio opravdu ze sebe vytáhnou maximum a je radost se na tyto dva dívat v jednom snímku. Klasikou u Tarantina je i kvalitní soundtrack, včetně pár nadprůměrných dialogů. Tím bohužel výčet končí.

Pořád někde čtu, že Tarantino tento snímek točil pro sebe a příběh zde nemá hrát příliš velkou roli. Výsledek podle toho vypadá. Film se odehrává v roce 1969 v Hollywoodu. Jde o dobu, která Tarantina více zasáhla a měla vliv na jeho život a tvorbu.

Tady vzniká ovšem celý problém. Českého diváka nemá čím zaujmout. Filmy a seriály z té doby, které jsou předělány, nebo nějakým způsobem zakomponovány, byly pro mě nic neříkající. Tarantino mi ukázal pár věcí, které ve mě vyvolaly pocit, „z této doby jsem opravdu o nic zajímavého nepřišel“.

Nakonec se zde našel prostor i pro děj, nebo spíše pro důvod „proč jsem se 2 hodiny díval na Pitta a DiCapria a nic se přitom nedělo“.

Herečka Margot Robbie zde ztvárnila herečku Sharon Tate, bývalou manželku režiséra Romana Polanski, která zemřela 9. srpna 1969 v devátém měsíci těhotenství. Pro více informací doporučují článek na Refresher. Byla zavražděná bandou fanatiků, kteří patřili pod Manson Family, vedený Charlesem Mansonem. Tenkrát v Hollywoodu přináší upravenou verzi tohoto příběhu. Problém ale vidím ve vyobrazení této skupiny lidí. Ve snímku totiž působí jako neškodná skupina feťáků, která se pod vlivem z ničeho nic rozhodla někoho zabít, ačkoli reálně šlo o nebezpečný fanatický gang, který tyto vraždy plánoval.

Často vychvalované finále mi naopak přišlo jako silně nedotažené. Do snímku bylo vloženo z mého pohledu násilně, než aby zapadl do celkového dění.

Mimochodem od Margot Robbie nic nečekejte. V Tenkrát v Hollywoodu si zajde do kina a budete se dívat, jak se dívá.

Tenkrát v Hollywoodu

David Lešiga

Hodnocení

Verdikt

Z nejočekávanějšího snímku roku 2019 jsem nakonec dostal lehce zaujatý pohled režiséra na dobu, která sice jeho osobně více v životě ovlivnila, ale diváka nijak neohromí.

3